(71) 334 30 00

Zalety serwisowania w ASO

Zalety serwisowania w ASO

Żeby Twoje auto było sprawne i jeździło bezpiecznie musisz pamiętać o jego prawidłowej eksploatacji, regularnych przeglądach oraz serwisie. W kwestii napraw masz dwie możliwości – możesz powierzyć auto specjalistom z Autoryzowanych Stacji Obsługi albo skorzystać ze zwykłych warsztatów. Co się bardziej opłaca?

Jest wiele argumentów przemawiających na korzyść  autoryzowanych serwisów. Jednak trzy są szczególnie ważne dla kierowców. Są to – wysoka jakość obsługi, znajomość danej marki przez mechaników i wykorzystanie do napraw tylko z oryginalnych, nowych części, które będą najlepiej współpracowały z pozostałymi podzespołami auta.

Dlaczego autoryzowany serwis zapewnia wyższą jakość usług?

 Na wysoką jakość obsługi w autoryzowanych serwisach składają się dwa główne czynniki – dostęp do nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i naprawczego, który narzuca serwisowi umowa z firmą motoryzacyjną, którą reprezentuje, oraz regularne szkolenia pracowników u producenta, potwierdzające ich wysoki poziom umiejętności. Co więcej, ASO muszą także zapewniać odpowiednią ilość samochodów zastępczych dla klientów.

Oryginalne części i pełen serwis

Kolejną zaletą autoryzowanych serwisów jest montaż wyłącznie oryginalnych części i akcesoriów. Wbrew pozorom ma to znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa jazdy, ale także jeśli będziemy chcieli później sprzedać auto. Badania pokazują, że samochody serwisowane w ASO osiągają średnio o 10-15% wyższą cenę sprzedaży, niż ich krewniacy jeżdżący do zwykłych warsztatów.

Jak dodaje pracownik naszego autoryzowanego serwisu Fiata i grupy FCA(Fiat Chrysler Automobiles) – Systematyczne wizyty w autoryzowanym serwisie gwarantują kierowcom przeprowadzenie wszystkich akcji serwisowych, a nie tylko tych związanych z bezpieczeństwem. Co więcej, na niektóre podzespoły producent wydłuża opiekę i w przypadku awarii możemy je wciąż naprawić bezpłatnie w autoryzowanym serwisie – już po gwarancji.

Niestety, nie ma nic za darmo. Dlatego, oryginalne części, wysoka jakość usług i najnowszy sprzęt w ASO mają swoją cenę. Jest nią oczywiście wyższy koszt usług, niż u „Pana Miecia” za rogiem. Zanim zdecydujemy się na oszczędności zastanówmy się jednak – czy na bezpieczeństwie i trwałości samochodu warto oszczędzać?

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00