(71) 334 30 00

Wybieramy samochód dla firmy dostawczej. Na co zwrócić uwagę?

samochód dostawczy

W zależności od branży firmowy samochód dostawczy wykorzystywany jest w różnych celach. Inne auta stosowane są do przewozu towarów, innych używają kurierzy dostarczający paczki do odbiorców. To właśnie konkretne zapotrzebowanie ma największy wpływ na wybór auta dla firmy dostawczej. Na co należy zwracać szczególną uwagę w trakcie poszukiwań idealnego modelu? O tym w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Katalogowa cena auta to nie wszystko

Dla większości przedsiębiorców szukających samochodu dostawczego dla prowadzonej przez siebie firmy głównym kryterium wyboru danego auta jest jego cena. To koszt zakupu w największym stopniu determinuje podjęcie końcowej decyzji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że końcowa wartość całej inwestycji nie zależy wyłącznie od katalogowej ceny pojazdu.

Niska cena wersji bazowej zwykle jest zwodnicza. Pojazdy te najczęściej są bardzo ubogo wyposażone. Za wszystkie ewentualne dodatki trzeba więc dopłacić, co podnosi koszt inwestycji.  Do tego dochodzą także koszty eksploatacyjne – paliwo, części zamienne, wizyty w serwisie. Poza wyjściową ceną samochodu warto więc zwracać uwagę na jego wyposażenie i wersję silnikową. Przed zakupem należy również zapoznać się z kosztami elementów wymiennych wraz z naprawą konkretnych podzespołów. W wielu przypadkach różnica w cenie początkowej bardzo szybko zwraca się w trakcie eksploatacji auta. Dobry samochód to nie ten, który jest najtańszy w zakupie, ale ten, którego cena wyjściowa oraz późniejsze użytkowanie są najkorzystniejsze ze względów finansowych.

Jakie modele są polecane dla firmy dostawczej?

Samochody dostawcze dostępne są w różnej zabudowie. Klasyczny dostawczak typu furgon sprawdzi się przede wszystkim w firmach kurierskich. Ten bus transportowy z przestrzenią załadunkową połączoną z kabiną pasażerską jest idealny do rozwożenia przesyłek do klientów. Do innych zadań stworzono auta z zabudową skrzyniową. Samochody te wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa zajmujące się transportem materiałów sypkich lub palet z towarami. Lawety (autotransportery) to z kolei modele z zabudową przystosowaną do przewozu innych pojazdów. Z tego powodu stosowane są głównie przez firmy oferujące usługi z zakresu pomocy drogowej.

Każda z prezentowanych zabudów dostępna jest w modelu IVECO Daily. Wrocław to miasto, w którym przedsiębiorcy bardzo chętnie decydują się na zakup tego auta. Daily jest obecnie drugim najchętniej kupowanym samochodem dostawczym w Polsce. W rankingu popularności wyprzedza go tylko Renault Master. Obecnie produkowana VI generacja IVECO Daily dostępna jest w kilku wersjach silnikowych. Na szczególną uwagę zasługuje wariant całkowicie elektryczny, który do otwartej sprzedaży trafi w pierwszych miesiącach 2023 roku. eDaily to idealny dostawczak do miasta, więc z pewnością będzie budził duże zainteresowanie wśród właścicieli firm dostawczych.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00