(71) 334 30 00

Na co zwracać uwagę, kupując samochód dostawczy?

Na co zwracać uwagę, kupując samochód dostawczy?

Samochody dostawcze, z racji swojej funkcji, znacznie różnią się od samochodów osobowych. Są one wykorzystywane głównie w firmach transportowych, dlatego często ich wybór jest nie mniej istotnym zadaniem, co spisanie biznesplanu przedsiębiorstwa. W tym artykule podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas przymiarki do kupna samochodu tego typu.

Dobierz przestrzeń ładunkową do formy transportu

Najważniejszym parametrem samochodu dostawczego jest jego przestrzeń ładunkowa. Firma remontowo-budowlana będzie wymagała większej powierzchni na przewożenie mebli lub różnego rodzaju ciężkiego sprzętu niż przedsiębiorstwo, które korzysta z samochodów dostawczych do transportu kwiatów, warzyw lub owoców na stragan. Warto mieć świadomość ergonomii oraz oszczędności w związku z wyborem odpowiedniego „dostawczaka”. W przypadku nowoczesnych modeli na pewno znajdą się takie, które gwarantują oszczędności w połączeniu z wysokim komfortem jazdy, porównywalnym do tego, jaki można zaznać pędząc „osobówką” po niezakorkowanej ulicy.

Oszczędność, prostota, komfort jazdy

Jeżeli mowa o oszczędnościach, niski poziom spalania reprezentują samochody dostawcze Iveco Daily, w których zastosowano automatyczną skrzynię biegów Hi Matic, radzącą sobie nawet w warunkach trybu Eco. Jest ona gwarantem mniejszego zużycia paliwa dzięki zmianie przekładni na niskich obrotach w ciągu 200 milisekund. Model ten posiada również przednie zawieszenie ułatwiające panowanie nad pojazdem oraz zwiększające komfort jazdy, nawet przy maksymalnym obciążeniu samochodu. Tylne zawieszenie pozwala z kolei obniżyć znacznie wysokość podłogi w części ładunkowej, co sprawia, że załadunek i rozładunek stają się łatwiejsze.

Opłacalność i ekologiczność

Jeżeli traktujemy samochód dostawczy jako narzędzie pracy, należy zwrócić uwagę na koszty związane z przeglądami, serwisem i częściami zamiennymi, a także na wysokość rat kredytu lub leasingu. Są to kwestie istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Warto bowiem oszacować wartość samochodu za kilka lat, kiedy będzie on mógł zmienić właściciela.

Dostawczaki” są w ciągłym ruchu, codziennie pokonują setki kilometrów. Warto przy tej okazji przyjrzeć się ich silnikom – niektóre potrafią być przyjazne środowisku, dzięki czemu zyskają w oczach przedsiębiorców, którzy dbają o CSR, czyli społeczną odpowiedzialność biznesu – zauważa właściciel salonu samochodowego ADF Auto z Wrocławia, będącego największym, autoryzowanym dealerem samochodów: IVECO, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Jeep oraz Abarth w południowo-zachodniej Polsce.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00