(71) 334 30 00

Jakie podzespoły samochodowe warto sprawdzić po sezonie zimowym

podwozie

Mróz, śnieg, gołoledź wszystko to sprawia, że zima jest najbardziej wymagającą porą roku nie tylko dla silnika, ale dla całego samochodu. Dlatego oprócz zmiany opon zimowych na letnie warto również dokonać bardziej wnikliwego przeglądu stanu naszego samochodu. Warto w tym celu udać się do autoryzowanego serwisu samochodowego.

Rzut okiem pod maskę i na zawieszenie

Pierwszym na co trzeba zwrócić uwagę jest stan akumulatora pojazdu. W trakcie trwania niskich temperatur i mrozów jego pojemność może ulec diametralnemu zmniejszeniu. Najpierw należy zdjąć klemy i przyjrzeć się dokładnie czy nie zaśniedziały. Sprawność samego akumulatora mierzy się multimetrem. Wynik pomiaru zostanie podany na wyświetlaczu urządzenia. Jeżeli jego wartość spada poniżej 12,3-12,5 V, należy podłączyć akumulator do prostownika. Pamiętajmy, że podczas ładowania konieczne jest odłączenie klem, aby nie uszkodzić instalacji. Sprawdzenie zawieszenia auta bez podnośnika lun kanału jest bardzo trudne do wykonania, dlatego warto wybrać się w tym celu do serwisu samochodowego. Wgląd w zawieszenie jest niezwykle istotny, ponieważ częste wahania temperatury sprawiają, że marznąca woda rozsadza asfalt. Ostatecznie nasz samochód często toczy się po pełnych dziur i kolein drogach.

Płyny eksploatacyjne i opony

Pozimowy przegląd jest również odpowiednim momentem do sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych, czyli poziomu oleju, płynu chłodniczego, hamulcowego oraz hydraulicznego. Przy okazji płynów eksploatacyjnych, warto zwrócić uwagę na filtry. Po zimie mogą być one przytkane i brudne. Dla bezpieczeństwa jazdy warto sprawdzić także poziom ciśnienia ogumieniu. Możemy to zrobić na stacjach benzynowych, gdzie zazwyczaj można znaleźć kompresor z miernikiem.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00