(71) 334 30 00

Jak znaleźć dobrego dealera samochodowego?

Jak znaleźć dobrego dealera samochodowego?

Kupno pierwszego, nowego auta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego kierowcy – aby nic nie zakłóciło płynącej z niego radości, warto poświęcić czas nie tylko na wybór marki i modelu auta, ale również dealera, u którego go kupimy.

Na czym polega rola dealera samochodowego?

Wiele osób, które wcześniej nie miały okazji zapoznać się z ofertą dealerów samochodowych, uważa ich za pracowników koncernu produkującego daną markę, a salon samochody za placówkę tejże marki. – Nic bardziej mylnego – mówi przedstawiciel salonu ADF Auto – Dealer samochodowy nie jest związany z producentem inaczej, niż na zasadzie wymiany handlowej – jest pośrednikiem i sprzedawcą, takim samym jak sklepy oferujące dowolny inny rodzaj produktów. To od  dealera, a nie od producenta zależy jakość proponowanej przez niego oferty. Nie powinno zaś zatem dziwić nas, że oferta różnych dealerów jest, cóż… różna. Kupno dokładnie tego samego egzemplarza samochodu może być mniej lub bardziej opłacalne, w zależności od tego, do którego dealera się udamy. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się dobry dealer.

Dobre opinie o dealerze

W pierwszej kolejności przed udaniem się do wybranego dealera warto zapoznać się z opiniami na jego temat. To najprostsza metoda weryfikacji jakości jego usług. Opinii możemy szukać wszędzie, jednak zdecydowanie najbardziej miarodajnym źródłem będą relacje naszych bliskich, którzy już mieli do czynienia z konkretnym pośrednikiem: przyjaciół, znajomych oraz rodziny. Możemy śmiało założyć, że postarają się oni doradzić nam jak najlepiej, a ich zdanie będzie szczere. Z większą rezerwą powinniśmy podchodzić do opinii znajdowanych na forach internetowych oraz portalach takich jak Facebook, nie możemy bowiem być w 100% pewni prawdziwości relacji ani intencji ich autorów.

Zakres usług dealera

Podstawową usługą dealera jest sprzedaż samochodów, błędem jednak jest uważać, że na tym jego oferta się kończy. Właśnie po tym można łatwo poznać solidnego, godnego polecenia pośrednika, że proponuje on swoim klientom szereg usług dodatkowych, między innymi:

  • Pomoc w finansowaniu zakupu auta – większości klientów nie stać na zakup auta za gotówkę, potrzebne jest zaciągnięcie kredytu. Standardem w dzisiejszych czasach jest, że dealerzy proponują pośrednictwo między klientem a udzielającym kredytu bankiem
  • Ubezpieczenie – to kolejna kwestia, w której mogą pomóc nam dealerze. Korzystając z pośrednictwa możemy ubezpieczyć auto na atrakcyjnych warunkach, niedostępnych jeśli sami udamy się od ubezpieczyciela.
  • Serwis – jeśli nasz samochód ulegnie awarii, najprościej będzie zwrócić się z tym problemem do dealera, prowadzącego autoryzowany serwis.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00