(71) 334 30 00

Jak serwisować samochód, by nie utracić gwarancji?

serwisant samochodowy

Zakup nowego auta niesie za sobą zarówno wiele przywilejów, jak i obowiązków. Do tych drugich należy konieczność regularnego serwisowania samochodu. Wykonywanie okresowych przeglądów i napraw jest niezbędne do utrzymania gwarancji w nienaruszonym stanie. Ważne jest, aby przestrzegać harmonogramu serwisowego producenta i prowadzić dokumentację wszystkich wizyt w serwisie. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak serwisować samochód, aby nie stracić gwarancji.

Znaczenie regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie

Regularne serwisowanie samochodu to nie tylko sposób na utrzymanie gwarancji producenta, ale także zachowanie auta w dobrej kondycji. Okresowe wizyty w autoryzowanym serwisie Fiata we Wrocławiu dają pewność, że auto jest sprawne, a wszystkie obecne w nim podzespoły pracują prawidłowo. Wykonywanie podstawowych prac, takich jak wymiana zużytych części, akcesoriów i płynów eksploatacyjnych oraz sprawdzanie wszelkich oznak zużycia elementów poszczególnych układów zapewnia prawidłowe działanie pojazdu przez wiele lat użytkowania.

Używanie oryginalnych części i akcesoriów

Dla utrzymania gwarancji na nowy samochód ważne jest, by serwis odbywał się wyłącznie z użyciem oryginalnych części i akcesoriów. Gwarantuje to pełną kompatybilność z elementami fabrycznymi oraz brak problemów z ewentualnym niedopasowaniem wybranych komponentów. Korzystanie z zamienników niewiadomego pochodzenia może doprowadzić nie tylko do utraty gwarancji, ale także częstszych awarii, a co za tym idzie, wyższych kosztów eksploatacji pojazdu.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00