(71) 334 30 00

Jak naprawić felgę

naprawa felgi

Felga samochodowa i opona mają kontakt z podłożem. Można powiedzieć, że ten niepozorny element jest jednym z podstawowych w pojeździe. W związku z tym utrzymywanie felg w należytym stanie to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Uszkodzenie felgi nie musi oznaczać konieczności wymiany całego kompletu. Elementy te można bez problemu naprawić.

Felgi metalowe i aluminiowe – odprysk

Na rynku znajdziemy felgi stalowe oraz aluminiowe. Felgi stalowe mają tę zaletę, że są stosunkowo wytrzymałe. W przypadku ich uszkodzenia należy dokładnie sprawdzić, co właściwie się stało. Zdarza się, że uszkodzeniem jest zwykły odprysk, który najłatwiej pomalować. Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Najpierw trzeba ją zmatowić i wyrównać przy pomocy papieru ściernego, a następnie odtłuścić. Dopiero wtedy można nałożyć lakier w sprayu. Takie uszkodzenie jest znacznie bardzie problematyczne w przypadku felg aluminiowych. Odprysk również powinien zostać pomalowany, w tym celu istnieją dwie metody: malowanie proszkowe oraz na mokro. W przypadku malowania proszkowego możemy być pewni dużej wytrzymałości powierzchni, niestety bardzo trudne jest dopasowanie idealnego koloru. W przypadku malowania na mokro mamy pewność, że kolor i odcień będą dopasowane idealnie. W każdym z tych przypadków,  malowanie powinniśmy powierzyć profesjonalistom.

Napraw krzywizn i pęknięć

Najczęstszym uszkodzeniem felgi, przede wszystkim aluminiowej jest jej pokrzywienie. O pokrzywionych felgach świadczą najczęściej drgania karoserii, układy kierowniczego oraz bicia pochodzące z kół. Aby potwierdzić przypuszczenia należy udać się do specjalisty wulkanizatora, który przy użyciu specjalnych maszyn sprawdzi krzywizny i jeśli będzie to konieczne, doprowadzi felgę do pierwotnego kształtu. Taki rodzaj naprawy nie jest możliwy, kiedy przyczyną powstawania krzywizn jest pęknięcie. W tym wypadku wulkanizator orzeka czy istnieje możliwość naprawy, czyli zespawania felgi, czy konieczna jest wymiana całego kompletu na nowe.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00