(71) 334 30 00

Gdzie kupować dobre części do samochodów marki Fiat?

części do samochodu

Unijna dyrektywa GVO pozwala m.in. na sprzedaż kilku różnych marek samochodów pod jednym dachem, odbiera koncernom prawo ingerowania w to, gdzie ma powstać salon, a także umożliwia kierowcom swobodnie decydować o tym, jakie części zostaną wykorzystywane w trakcie naprawy auta. Właściciele samochodów marki Fiat mogą wybierać, czy chcą pozyskać regenerowane podzespoły, zastosować zamienniki renomowanych producentów czy zdecydować się na części z ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi.

Części zamienne OE, OEM i OEQ

Istotnym zapisem w dyrektywie GVO jest stwierdzenie, że właściciel samochodu może zastosować w swoim pojeździe zamienniki o standardzie porównywalnej jakości, ale nie oryginalnych, przy jednoczesnym zachowaniu gwarancji na samochód. Oznacza to, że nie musi kupować najdroższych części. Jego wybór jest trochę szerszy. Przyjrzyjmy się rodzajom części do samochodów marki Fiat.

Najdroższym rozwiązaniem jest zakup oryginalnych części zamiennych przeznaczonych do pierwszego montażu fabrycznego. Są one dostępne w autoryzowanych stacjach obsługi, a ich opakowania oraz same części są opatrzone logotypem producenta samochodu. Części z tej półki (najwyższej jakościowo) są sprzedawane jako OE, czyli Original Equipment, ale właściciele aut będących w eksploatacji dłużej niż dwa lata mogą zdecydować się na tańsze zamienniki. Częściom OE niewiele ustępują OEM (Original Equipment Manufacturer), które produkowane są na tej samej linii montażowej. Są one znacznie tańsze niż OE, ale nie posiadają logo marki pojazdu. Producent zaświadcza jednak, że zostały wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami producenta danego pojazdu.

Jeszcze tańsze okazują się części zamienne z grupy OEQ (Original Equipment Quality), które produkowane są przez wyspecjalizowane oraz doświadczone firmy, nie dostarczające części producentowi samochodu na pierwszy, fabryczny montaż. Zamienniki OEQ są jednak wykonywane z wysokiej jakości materiałów, testowane i sprawdzane w laboratoriach, a ponadto mają odpowiednie certyfikaty.

Gdzie warto zaopatrzyć się w części zamienne?

Jednym z największych oraz najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku magazynów oryginalnych części zamiennych do samochodów marki Fiat dysponuje dealer samochodowy ADF Auto. Jakie są zalety korzystania z usług ADF Auto? Firma prowadzi sprzedaż zarówno detaliczną, jak i hurtową, a swoim stałym klientom oferuje:

  • bezpłatną i codzienną dostawę zamówionych części,
  • minimalny czas oczekiwania na zamówiony towar,
  • pomoc techniczną na każdym etapie realizacji zamówienia,
  • możliwość indywidualnych negocjacji oferty zakupu, płatności oraz dostaw,
  • zaawansowaną obsługę łańcucha logistycznego – od złożenia zamówienia po dostawę części,
  • opiekę profesjonalnego zespołu handlowców oraz indywidualnego opiekuna,
  • stały, atrakcyjny rabat,
  • akcje promocyjne oraz oferty specjalne.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00