(71) 334 30 00

Fiat Freemont – czyli europejski Dodge’a Journey

Fiat Freemont – czyli europejski Dodge’a Journey

Fiat Freemont trafił do nas zza oceanu jako europejska wersja amerykańskiego  Dodge’a Journey’a. Przed rozpoczęciem sprzedaży, przeszedł lekki lifting, który dostosował go do upodobań Europejczyków. Zmieniono w nim m.in. stylistykę zderzaków oraz tylne lampy, które wykonano w technologii LED.

Fiat Freemont to idealne auto dla miłośników dużych samochodów. Miejsca kierowcy i pasażera są w nim bardzo wygodne i zapewnią komfort nawet  w trakcie wielogodzinnej podróży. Wnętrze tego wielkiego Fiata robi spore wrażenie. Drzwi otwierane są pod kątem 90 stopni drzwi, a w aucie znajduje się 7 miejsc siedzących – z trzecim rzędem siedzeń.

Auto posiada sześć poduszek powietrznych, komputer pokładowy i system multimedialny z technologią i ekranem dotykowym. Model ten wyposażony został również we wspomaganie hamowania awaryjnego, czyli system Brake Assist i system elektronicznej stabilizacji toru jazdy – ESP z Hill-Holder.

Amerykański rozmach, włoska jakość

Fiat Freemont naprawdę zaskakuje jakością wykończenia wnętrza i subtelnym wzornictwem, w którym widać włoskie zamiłowanie do szczegółów i designu. Trzeba jednak pamiętać, że to wciąż Amerykanin, dlatego prezentuje się bardzo solidnie, co w przypadku SUV-a z pewnością jest zaletą.

Podsumowując, można stwierdzić, że to bardzo dobry transfer Fiata, który dobrze łączy cechy SUV-a z rodzinnym vanem i kombi. Malkontenci zarzucają, że niewiele różni się od swojego amerykańskiego protoplasty, ale po co było ulepszać coś, co i tak wygląda naprawdę dobrze?

Niestety produkcja Freemonta została zakończona w 2016 roku, dlatego nowych Freemontów zostało już naprawdę niewiele. Samochód wciąż cieszy się też dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym, ponieważ kierowcy cenią sobie zawarty w tym modelu kompromis pomiędzy słusznymi rozmiarami, a elegancki, włoskim designem.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00