(71) 334 30 00

Fiat 500 z napędem elektrycznym - poznaj jego możliwości

napęd elektryczny

Model 500 to jeden z najpopularniejszych aut marki Fiat. Zaprezentowany po raz pierwszy w 1957 i produkowany na nowo od 2007 roku samochód jest idealny do miasta. Dla wielu kierowców ten kultowy model z segmentu A jest synonimem aut miejskich. Oferowana od kilku lat wersja z napędem elektrycznym znakomicie wpisuje się w trend zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne. Poznaj wszystkie możliwości tego modelu.

Odświeżony wygląd i przyzwoite osiągi

Fiat 500 z napędem elektrycznym zadebiutował na rynku w 2012 roku. Od 2020 produkowana jest druga generacja modelu 500e. W momencie premiery auto zachwyciło kierowców odświeżonym wyglądem zewnętrznym, ergonomicznym i niezwykle funkcjonalnym wnętrzem oraz zaskakująco pozytywnymi osiągami.

Auto w standardowej wersji wyposażone jest w akumulator o pojemności 42 kWh, który po pełnym naładowaniu pozwala na przejechanie ponad 450 kilometrów (w cyklu miejskim). Samo ładowanie do poziomu 80% trwa zaledwie 35 minut (przy mocy 85 kW). Już po 5 minutach od podłączenia do źródła zasilania akumulator zyskuje energię wystarczającą do pokonania około 50 km. Jednostka napędowa w takiej konfiguracji generuje 118 KM. Silnik ten zapewnia przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 9 sekund oraz prędkość maksymalną 150 km/h. Dla spokojniejszych kierowców przygotowano 95-konną wersję z akumulatorem o pojemności 23,8 kWh.

Auto idealne do miejskich aglomeracji

Inżynierowie projektujący drugą generację elektrycznego Fiata 500 mieli za zadanie stworzyć ekologiczne auto do poruszania się po miejskich aglomeracjach. Czym im się to udało? Zdecydowanie tak. Nowy Fiat 500e to samochód idealny do jazdy po zatłoczonych miastach. Wszystko dzięki niewielkim rozmiarom, świetnej widoczności z poziomu fotela kierowcy oraz zaawansowanym systemom ułatwiającym poruszanie się po wąskich ulicach. Auto jest bardzo zwrotne, co stanowi nieocenioną pomoc w trakcie parkowania na niewielkiej przestrzeni. Jeśli szukasz Fiata 500 we Wrocławiu lub innym dużym mieście, wersja elektryczna jest stworzona dla Ciebie. To połączenie doskonałego wyglądu oraz osiągów wystarczających do dynamicznej jazdy po mieście.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00