(71) 334 30 00

Dostawcze modele marki Fiat, którymi warto się zainteresować

załadunek samochodu typu van

Fiat to marka kojarzona głównie z samochodami osobowymi. Nie mniej jednak włoski producent od lat dostarcza na rynek także auta dostawcze, oferowane pod szyldem Fiat PROfessional. Cieszą się one dużą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących niezawodnych i komfortowych w prowadzeniu pojazdów do rozbudowy floty samochodów firmowych. Które modele dostawcze Fiata są warte zainteresowania? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Fiat Ducato

Najpopularniejszym samochodem dostawczym znajdującym się w aktualnej ofercie Fiata jest model Ducato. To auto produkowane od 1981 roku. W roku 2006 premierę miała III generacja, która 8 lat później przeszła gruntowną restylizację. Po 15 latach od momentu wprowadzenia na rynek zaprezentowana została wersja całkowicie elektryczna, oferowana jako Fiat e-Ducato. Obecnie klienci mogą więc wybierać pomiędzy silnikami spalinowymi, napędzanymi sprężonym gazem ziemnym (CNG) oraz energią elektryczną. Dostępny w naszym salonie we Wrocławiu Fiat Ducato oferowany jest w kilku wariantach nadwozia oraz różnych wymiarach przestrzeni transportowej. Dzięki temu dobór wersji dopasowanej do rodzaju prowadzonej działalności nie stanowi żadnego problemu.

Fiat Doblo

Kolejnym z wartych zainteresowania modeli z linii Fiat PROfessional jest Doblo. Auto zadebiutowało na rynku w roku 2000. Od 2022 produkowana jest III generacja samochodu o nadwoziu kombivan, czyli wariantu pośredniego pomiędzy nadwoziem kombi a klasycznym VAN-em. Doblo to niezwykle praktyczny i ponadprzeciętnie funkcjonalny model zaprojektowany z myślą o transporcie towarów różnego typu. Znakomicie sprawdza się w rozmaitych firmach przewozowych i kurierskich. Chętnie sięgają po niego również przedstawiciele handlowi. To wszechstronny pojazd użytkowy oferujący szerokie możliwości aranżacji przestrzeni i konfiguracji siedzeń. Powierzchnia ładunkowa może być w łatwy sposób zmieniana i dopasowywana do aktualnych potrzeb użytkownika.

Fiat Fiorino

Trzecim polecanym przez nas autem dostawczym oferowanym przez markę Fiat jest Fiorino. Spośród wymienionych model ten wyróżnia najdłuższa historia, ponieważ produkowany jest od 1977 roku. Obecnie na rynku dominuje III generacja, zaprezentowana 30 lat po premierze pierwszego modelu. Do cech charakterystycznych Fiata Fiorino należy dynamiczna sylwetka nadwozia. Auto prezentuje się bardzo nowocześnie. Świetnie wpisuje się w idee produkowanych współcześnie lekkich samochodów dostawczych. Przesuwne drzwi boczne, tylne otwierane w zakresie 180° oraz niski próg zapewniają łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej. Niewielka średnica zawracania sprawia, że auto jest wyjątkowo zwinne. Poleca się je wszystkim przedsiębiorcom poszukującym niezawodnego pojazdu do realizacji codziennych dostaw w firmie.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00