(71) 334 30 00

Dlaczego Fiat 500 to idealny kompakt do miasta?

kierownica samochodowa

Fiat 500 to kultowy model z segmentu A. Jego popularność przewyższyła wszelkie założenia opracowane przez osoby odpowiedzialne za konstrukcję tego auta. Na świecie nie ma drugiego samochodu, który tak bardzo kojarzyłby się z pojazdem stworzonym do miasta. Dla wielu Fiat 500 jest wręcz synonimem miejskiego kompaktu. Dlaczego tak jest? O tym w dalszej części naszego artykułu.

Niewielkie wymiary i atrakcyjny wygląd

Popularność Fiata 500 wśród kierowców poszukujących modelu do miasta wynika głównie z jego rozmiaru. Samochód ten ma zaledwie nieco ponad 3,5 m długości i 1,6 m szerokości. Do tego dochodzi niewielka wysokość (niecałe 1,5 m). Wszystko to sprawia, że poruszanie się nim po zatłoczonych metropoliach jest nad wyraz proste i przyjemne. Kompakt stworzony z myślą o jeździe po wąskich ulicach historycznych miast Półwyspu Apenińskiego idealnie sprawdza się także w wielkich aglomeracjach Europy Środkowej i Zachodniej. W przypadku Fiata 500 nie występują problemy z parkowaniem. To niezwykle zwrotny model, który wciśnie się niemal wszędzie. Znalezienie miejsca parkingowego nigdy nie było tak proste.

Pomimo charakterystycznego rozmiaru wnętrze samochodu jest bardzo praktyczne i wygodne. Kierowca nie może narzekać na brak przestrzeni zarówno dla siebie, jak i przewożonego bagażu. Jeszcze większą zaletą tego auta jest wygląd zewnętrzny. Zaokrąglona sylwetka bez ostrych krawędzi, oryginalnie zaprojektowania linia boczna, nowoczesne reflektory i lusterka oraz klapa bagażnika zajmująca niemal cały tył – wszystko to prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Kierowcy lubiący jeszcze bardziej wyróżniać się na ulicy mogą wybrać wersję z elektrycznie rozsuwanym dachem. Dostępny dla naszych klientów z Wrocławia Fiat 500c skupia na sobie uwagę przechodniów. To auto, które wzbudza emocje. Otwierany dach pozwala rozkoszować się słońcem i sprawia, że obok samochodu nie można przejść obojętnie.

Ekonomiczne silniki i niskie spalanie

Samochód wykorzystywany przede wszystkim do jazdy po mieście musi odznaczać się ekonomiczną jednostką napędową i niskim spalaniem. Taki też jest Fiat 500. Oferowana w polskich salonach mikrohybryda wyposażona w silnik o pojemności 1.0 l i mocy 70 KM osiąga w mieście spalanie na poziomie poniżej 5 litrów. Według informacji przekazywanych przez producenta jest to dokładnie 4,6-4,8 l/100 km. W porównaniu z innymi modelami z tego samego segmentu to bardzo dobry wynik.

Dla kierowców dbających o potrzeby środowiska naturalnego dostępny jest też elektryczny Fiat 500e. Jest to całkiem inne, nowe auto, które cieszy się coraz większą popularnością. W sprzedaży obecne są dwa warianty tego modelu. Pierwszy z silnikiem o mocy 95 KM i baterią o pojemności 23,8 kWh oraz drugi z 118-konną jednostką napędową i baterią 42 kWh. Po pełnym naładowaniu akumulatorów mocniejsza wersja kultowego kompaktu jest w stanie pokonać ponad 400 km trasy w mieście.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00