(71) 334 30 00

Części oryginalne czy zamienniki? Co wybrać?

Części oryginalne czy zamienniki? Co wybrać?

Kiedy samochód się psuje, jego właściciel zazwyczaj zaczyna nerwowo myśleć o swoich finansach. Naprawa auta raczej rzadko kosztuje mniej niż kilkaset złotych. Kupując części zamienne do swojego samochodu, kierowcy mają do wyboru części oryginalne, dostarczane m.in. przez autoryzowane serwisy oraz ich tańsze zamienniki. Na co lepiej się zdecydować?

Zamiennik zamiennikowi nierówny

Zacznijmy od zamienników. Na rynku jest ich w dzisiejszych czasach naprawdę wiele. Kuszą kierowców niższą ceną, są tańsze niż części oryginalne. Cześć kierowców decyduje się na zamienniki klasy premium i nie są one najgorszym wyborem. Zazwyczaj są wykonane bardzo dobrze i przez dłuższy czas służą bezawaryjnie. Kierowcy powinni zdecydowanie unikać podejrzanie tanich zamienników. W najlepszym wypadku cześć znów się popsuje i  po raz kolejny będzie trzeba oddać auto do warsztatu. W najgorszym wypadku niskiej jakości zmiennik podczas awarii zniszczy inne podzespoły w pojeździe, a my, zamiast oszczędzić, poniesiemy dodatkowe koszty naprawy.

Oryginalne części

Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oryginalne części zamienne. Porównując je do zamienników, są stosunkowo drogie, jednak możemy być pewni do co ich niezawodności. Części oryginalne dostępne w autoryzowanych serwisach to dokładnie te same elementy, które montuje się w nowych samochodach. Oryginalne części są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu i mają najwyższą jakość wykonania. Właściciel samochodu, który decyduje się na naprawę w autoryzowanym serwisie i wybiera oryginalne części, otrzymuje długą gwarancję na naprawę. W razie problemów o wiele łatwiej będzie dochodzić mu swoich praw niż po naprawie w osiedlowym serwisie. Naprawy auta z użyciem oryginalnych części a w autoryzowanym serwisie znacząco wpływają na jego wartość. Nie warto oszczędzać na oryginalnych częściach i decydować się na zamienniki zwłaszcza, jeśli nasz samochód ma dopiero kilka lat, a przyszłości planujemy go sprzedać.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00