(71) 334 30 00

Alfa Romeo MiTo – włoska piękność dla pań

wnętrze samochodu

Włoska marka Alfa Romeo jest prawie tak stara jak sama motoryzacja. Pierwsze samochody tej firmy wyjechały na ulice w 1909 roku, wówczas jeszcze znane były jako Darracq. Obecnie, po 110 latach ewolucji, oczy (nie tylko) damskiej części populacji może cieszyć najnowszy model MiTo.

Skąd się wzięła marka Alfa Romeo?

Prekursorem i zarazem twórcą firmy był Alexandre Darracq, który w 1906 roku otworzył sklep motoryzacyjny w Mediolanie, a po kilku latach rozpoczął montaż własnych pojazdów w prywatnej fabryce. Niestety nie trwało to długo, bowiem już w 1910 roku problemy finansowe zmusiły go do sprzedaży firmy przedsiębiorcom z Lombardii, który nowy zakład nazwali Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. Skrót dał początek nazwy obecnej marce, dzięki czemu narodziła się pierwsza Alfa. Drugą część nazwy zawdzięcza ona włoskiemu inżynierowi Nicola Romeo, który od 1918 roku kierował produkcją zakładów. Jak większość światowej klasy koncernów samochodowych, tak i ten przechodził burzliwe koleje losu, jednak aż do 1986 roku pozostawał autonomiczny. Od tego czasu do dziś funkcjonuje pod egidą włoskiego koncernu Fiata.

Model MiTo – specjalna dedykacja dla kobiet

Obecnie marka Alfa Romeo znana jest z sześciu produkowanych modeli o wdzięcznych nazwach Giulietta, Giulia, Stelvio, a także 4C i MiTo. Ten ostatni swoją premierę miał w 2008 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija serca kobiet. Jest to z pewnością zasługą projektu nadwozia wykonanego przez Juana Manuela Diaza, który został częściowo zainspirowany modelem 8C Competizione. Do atutów modelu zalicza się:

  • przekładnia z suchym sprzęgłem DDCT,
  • urządzenie sterownicze Alfa DNA,
  • trzy tryby użytkowania – super sportowy, miejski oraz bezpieczny w warunkach utrudnionej przyczepności,
  • przestronne wnętrze,
  • doskonałe połączenie elegancji i agresji w designie,
  • niskie spalanie i emisja spalin,
  • idealne rozstawienie foteli, pedałów i deski rozdzielczej.

Alfa Romeo MiTo doskonale sprawdza się podczas jazdy miejskiej w ciasnych uliczkach i jest wyjątkowo komfortowa, a jednocześnie zaspokaja potrzeby miłośników sportowego ducha. Model dostępny jest z kilkoma wersjami silników z 6-biegowymi przekładniami o mocy 120–155 KM.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00