(71) 334 30 00

W jaki sposób uzyskać kredyt na kupno samochodu

W jaki sposób uzyskać kredyt na kupno samochodu

Kupno nowego samochodu wiąże się z poniesieniem sporych kosztów, jednak czasem nie da się tego uniknąć. Dobrym pomysłem na sfinansowanie tego zakupu może okazać się zaciągnięcie kredytu. Doradzamy w jaki sposób można uzyskać kredyt samochodowy.

O kredycie

O kredyt samochodowy wnioskuje się w jednym, konkretnym celu – jak sama nazwa wskazuje, ma on umożliwić kredytobiorcy zakup pojazdu. Starać może się o niego każdy, kto ma w planach zakup nowego samochodu, motocykla, quadu, motoroweru, skutera lub jachtu. Można otrzymać go także w przypadku zakupu pojazdu używanego, jak i na naprawę pojazdu.

Kredyt samochodowy nie jest typowym produktem bankowym. W przypadku innego rodzaju kredytów, środki wynikające z ich uzyskania można przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt samochodowy musi być przeznaczony na zakup pojazdu, nowego lub używanego. Na dowolny cel można przeznaczyć tylko jego część – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący ADF Auto.

Jak otrzymać kredyt samochodowy?

Aby uzyskać kredyt na zakup pojazdu, konieczne jest spełnienie pewnych warunków związanych z dopasowaniem swojego profilu oraz parametrów auta względem oczekiwań banku. Ponadto niezbędne jest także zebranie kompletu dokumentów, bez których nie da się przebrnąć przez procedurę weryfikacyjną.

Wśród kryteriów określonych przez banki, do których kredytobiorca musi się dostosować, aby uzyskać kredyt samochodowy, wymienić należy:

 • minimalny oraz maksymalny okres kredytowania – zwykle nie krótszy niż kilka miesięcy i nie dłuższy, niż 10 lat,
 • minimalną i maksymalną kwotę kredytu,
 • wartość samochodu – na jej podstawie wylicza się kredyt,
 • rodzaj pojazdu – w oddziałach banku sprawdzić należy dokładną specyfikację pojazdów objętych kredytowaniem,
 • wiek pojazdu – nie każdy bank może udzielić wsparcia finansowego na zakup pojazdu używanego,
 • przebieg pojazdu.

Wymagane dokumenty

Jeśli potencjalny kredytobiorca spełnia warunki danego banku i dopasował ofertę do swoich możliwości finansowych oraz do parametrów interesującego go pojazdu, musi zebrać odpowiednie dokumenty. Aby zaciągnąć kredyt samochodowy należy przedłożyć w banku:

 • dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość),
 • zaświadczenie o dochodach,
 • kserokopię dowodu rejestracyjnego samochodu,
 • zaświadczenie o braku wpisu pojazdu jako zastaw,
 • dokument dotyczący zakupu samochodu (fakturę lub umowę zakupu-sprzedaży),
 • ubezpieczenie samochodu.

Jak starać się o kredyt samochodowy?

Kredyt na samochód można uzyskać na kilka sposobów, Pierwszym jest bezpośrednia wizyta w oddziale banku, gdzie kredytobiorca może uzyskać informacje o warunkach przystąpienia do oferty, jak i wyliczyć zdolność kredytową. O kredyt starać można się także drogą internetową – wiele placówek ma własne strony internetowe umożliwiające automatyczny dostęp do produktów (jednak po kliknięciu w wybraną ofertę i tak konieczne jest odbycie telefonicznej rozmowy z konsultantem).

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00