(71) 334 30 00

Dlaczego warto kupować samochody od autoryzowanych dealerów?

rozmowa z dealerem samochodowym

Zakup nowego samochodu to zawsze bardzo trudna decyzja. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru trzeba dokładnie przejrzeć rynek i porównać oferty wielu sprzedawców. Po wybraniu wymarzonego modelu przyszły kupujący musi także zdecydować, czy auto chce kupić prywatnie, czy od autoryzowanego dealera. W dzisiejszym artykule przedstawimy argumenty za tą drugą opcją. Dlaczego warto kupować samochody od autoryzowanych dealerów? Dowiesz się tego z dalszej części wpisu. Zapraszamy do lektury.

Udokumentowane pochodzenie pojazdu

Kupując auto u autoryzowanego dealera, zawsze masz pewność, że samochód pochodzi ze sprawdzonego źródła, a jego historia jest w pełni udokumentowana. O ile w przypadku modeli prosto z fabryki nie jest to aż tak bardzo istotne, to przy samochodach używanych ma to ogromne znaczenie. Prywatni właściciele i pracownicy komisów często ukrywają wady oferowanych przez siebie pojazdów, ponieważ chcą uzyskać za nie jak najlepszą cenę. Autoryzowani dealerzy nie mogą pozwolić sobie na nieuczciwe praktyki. Wpadka z jednym autem mogłaby zniszczyć ich reputację, przez co straciliby większość klientów. Decydując się na ofertę autoryzowanego dealera, wiesz, że historia każdego auta jest autentyczna, a prezentowany przebieg prawdziwy.

Idealny stan techniczny

Samochody w autoryzowanych salonach przechodzą regularne badania techniczne. Ich stan zawsze jest idealny i potwierdzony odpowiednim certyfikatem kontroli jakości. Przed dopuszczeniem do sprzedaży auta są sprawdzane w najlepszych punktach serwisowych.

W naszym salonie samochodowym we Wrocławiu sami prowadzimy serwis, dzięki czemu mamy stały podgląd na stan techniczny pojazdów. Pozwala to na błyskawiczną reakcję w przypadku wystąpienia najmniejszej usterki. Przed wydaniem kupującemu samochód poddawany jest szczegółowemu przeglądowi. Doświadczeni mechanicy weryfikują sprawność działania najważniejszych podzespołów oraz najbardziej eksploatowanych elementów. Wymieniają też płyny eksploatacyjne (hamulcowy, chłodzący, do spryskiwaczy, olej). Kupujący ma pewność, że nabywa auto sprawdzone i gotowe do jazdy od zaraz.

Gwarancja na zakup samochodu

Większość autoryzowanych dealerów udziela klientom gwarancji na oferowane przez siebie pojazdy. Jej długość zależna jest od kilku czynników, w tym modelu auta i jego wieku. Zazwyczaj wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. Z gwarancją wiążą się liczne profity dla kupującego. Mowa tu m.in. o możliwości serwisowania auta w autoryzowanych punktach czy skorzystania z samochodu zastępczego w przypadku awarii. Zabezpiecza to kupującego przed niespodziewanymi usterkami oraz nagłym unieruchomieniem pojazdu, niewynikającym z winy kierowcy.

Różne możliwości finansowania zakupu

Najlepsi autoryzowani dealerzy zapewniają klientom dostęp do licznych form finansowania auta. Poza standardowym zakupem za gotówkę kupujący może skorzystać z kredytu na atrakcyjnych warunkach  lub ciekawych programów finansujących, np. w formie leasingu lub wynajmu długoterminowego. Popularnym sposobem finansowania nowego auta jest też oddanie używanego samochodu w rozliczeniu.  Co bardzo ważne, oferta dealerów kierowana jest nie tylko to klientów biznesowych, ale także indywidualnych. W przypadku zakupu pojazdu prywatnie lub w komisie kierowca nie ma szans na skorzystanie z oferty tego typu.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00