(71) 334 30 00

Dlaczego warto kupować używane auta w salonie?

Dlaczego warto kupować używane auta w salonie?

Posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach jest koniecznością – tak dla osób prowadzących firmę, jak i dla komfortu codziennego przemieszczania się. Kosztowne nowe samochody z salonów nie zawsze znajdują się w granicach możliwości finansowych każdego, dlatego alternatywą są salony samochodowe, które oferują auta z drugiej ręki.

Tanie samochody używane z salonu

Sytuacje losowe zdarzają się każdemu. Zdarzyć się może choćby wypadek samochodowy lub awaria, która całkowicie pozbawia nas samochodu. Jeśli pilnie potrzebny jest nowy własny środek transportu, a chwilowo nie można sobie pozwolić na duże wydatki, doskonałym rozwiązaniem alternatywnym jest salon samochodów używanych.

Nowoczesne firmy, których celem działalności jest reprezentowanie marki i sprzedaż jej samochodów coraz częściej umożliwiają klientom zakup pojazdu używanego. W takich salonach nie znajdzie się każdej marki, jaka jest dostępna na rynku, lecz jedynie pojazdy, w których specjalizuje się dany dealer. Taka opcja ma wiele zalet, ponieważ prowadzący firmę specjaliści doskonale znają marki, które reprezentują. Takiemu salonowi daje to zarówno dostęp do oryginalnych części zamiennych, jak i odpowiednie narzędzia oraz oprogramowanie komputerowe do diagnostyki.

Zalety zakupu używanego samochodu w salonie

Zakup używanego pojazdu znanej i cenionej marki – takie oferuje np. dealer Alfa Romeo – z pewnością wiąże się z wieloma korzyściami. Chociaż często auta kosztują w nim o kilka procent więcej, to za niektóre zalety warto zapłacić. Za co konkretnie? Kupując używane auto pod okiem specjalistów można zyskać:

  • sprawne auto za znacznie niższą cenę niż nowy pojazd,
  • gwarantowany przegląd techniczny oraz ewentualną wymianę zużytych części na oryginalne,
  • samochód z udokumentowaną przeszłością i przebiegiem,
  • ceny adekwatne do wartości pojazdów,
  • przygotowanie do pierwszej rejestracji w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy, w tym opłaconą akcyzę, tłumaczenie przysięgłe dokumentów i aktualne badania techniczne,
  • setki samochodów różnych marek i modeli pod jednym dachem.

Samochody używane z salonu są poddawane kompleksowemu przeglądowi, a nabywając je, klient otrzymuje roczną gwarancję. W przeciwieństwie do zakupu na giełdzie czy z ogłoszenia oznacza to znacznie większe bezpieczeństwo transakcji.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00