(71) 334 30 00

Czym charakteryzują się samochody IVECO?

Czym charakteryzują się samochody IVECO?

Włoski koncern IVECO powstał w 1975 roku i jest producentem samochodów dostawczych, ciężarowych, wojskowych i silników, a także, dzięki spółce Irisbus, autobusów i podwozi autobusowych. W poniższym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę samochodu dostawczego, który nosi nazwę IVECO Daily. Czym się cechuje, dlaczego warto w niego zainwestować oraz jakie prestiżowe nagrody otrzymał?

Zwiększona kubatura przestrzeni ładunkowej

Samochody dostawcze IVECO Daily są wytwarzane już od 1978 roku. Przez ten czas przeszły niemałą metamorfozę. Od 2014 roku możemy bowiem podziwiać szóstą generację tego modelu IVECO. W porównaniu do poprzedników zastosowano w nim całkowicie nową konstrukcję, dzięki której zoptymalizowano przestrzeń ładunkową. Modyfikacja proporcji między rozstawem osi, długością całkowitą oraz długością podłogi w części ładunkowej pozwoliła na wyprodukowanie odmian o nowych kubaturach – 18 oraz 20 m3.

Ponadto nowe Daily cechuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi bez uszczerbku dla zwrotności na zakorkowanych ulicach. Posiada nowe przednie zawieszenie, które gwarantuje znakomite panowanie nad pojazdem i zwiększony komfort jazdy, nawet jeśli obciążenie samochodu jest maksymalne. Załadunek i rozładunek towaru ułatwia z kolei nowe tylne zawieszenie pozwalające obniżyć wysokość podłogi w części ładunkowej o ok. 55 mm.

Wydajny i ekologiczny

Nowy Daily zachował klasyczną konstrukcję podwozia z poprzedniego modelu. Charakteryzuje się ona trwałością, funkcjonalnością i wytrzymałością. Znacząco poprawił się jednak komfort użytkowania samochodu – w kabinie kierowcy jest zarówno wygodniej (w środku można poczuć się jak kierowca samochodu osobowego o znakomitych osiągach), jak i ciszej dzięki ergonomicznemu wnętrzu.

Warto zwrócić uwagę na zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 5% w porównaniu z poprzednim modelem, przez co zauważalna jest spora redukcja całkowitego kosztu posiadania pojazdu. Same silniki (o pojemności 2,3 i 3,0 litra, rozwijające moc do 210 KM) są ponadto przyjazne środowisku, dzięki czemu samochody dostawcze IVECO Daily cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które cenią sobie komfortową jazdę, ekonomiczność oraz niezawodność.

<blockquote style="box-sizing: inherit; margin-bottom: 1.5em; margin-left: 0px; font-size: 17.5px; border: none;" width:="" 555px="" text-align:="" center="" color:="" 333333="" font-family:="" lato="" sans-serif="" font-style:="" normal="">

Nowy Daily zdążył już otrzymać kilka prestiżowych nagród, w tym za tytuł „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015”, „Najlepszego Pojazdu Użytkowego o masie do 3,5 tony” oraz „Najlepszego Pojazdu Użytkowego Roku 2016”, co potwierdza, że jest on poza wszelką konkurencją – wymienia specjalista z salonu samochodowego ADF Auto z Wrocławia, który jest największym, autoryzowanym dealerem samochodów IVECO, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep oraz Abarth w południowo-zachodniej Polsce.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00