(71) 334 30 00

Czy Jeep Renegade dobrze sprawdzi się jako auto rodzinne?

jeep

Zaprezentowany w marcu 2014 roku Jeep Renegade to jeden z najmniejszych modeli klasyfikowanych do segmentu SUV. To pierwszy Jeep zaprojektowany we współpracy inżynierów amerykańskich i włoskich. Być może dlatego konstrukcją przypomina Fiata 500X. Ze względu na niewielki rozmiar w porównaniu z innymi autami z tej samej klasy jest to idealny model to jazdy po mieście. Czy jednak sprawdzi się jako auto typowe rodzinne? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Kompaktowy SUV z terenową duszą

W ostatnich latach segmenty SUV i crossover zdecydowanie się rozszerzyły. Producenci coraz chętniej wprowadzają na rynek nowe modele aut, które w założeniu mają łączyć w sobie zalety rodzinnych kompaktów z możliwościami samochodów terenowych z napędem 4x4. Nie inaczej było z Jeepem. Amerykańska marka postanowiła stworzyć niewielkiego SUV-a, wyśmienicie sprawdzającego się w czasie jazdy po miejskich aglomeracjach. Tak powstał model Renegade. To pierwszy Jeep produkowany poza Stanami Zjednoczonymi. Jest to jeden z głównych powodów, przez które model ten tak dobrze wpisuje się w potrzeby europejskiego rynku. Zbudowany na bazie płyty podłogowej Fiata 500L, konstrukcyjnie podobny do Fiata 500X Jeep Renegade jest modelem miejskim, który nie stracił jednak swojego terenowego charakteru.

Wygląd zewnętrzny i wnętrze Jeepa Renegade

Mimo podobieństw konstrukcyjnych, wygląd zewnętrzny Jeepa Renegade jest zupełnie inny niż jego bliźniaka Fiata 500X. Nadwozie zostało bowiem zaprojektowane w całości przez inżynierów amerykańskich. Kształt karoserii z praktycznie pionową szybą przednią, charakterystycznym grillem, okrągłymi reflektorami oraz nadkolami w kształcie trapezu nawiązuje do legendarnego modelu Jeepa – Wranglera.

Wnętrze Jeepa Renegade jest bardzo komfortowe i prawdziwie „amerykańskie”. Brak tam nieprzyjemnych plastików, powodujących irytujące skrzypienie. Inżynierowie zadbali o każdy najmniejszy detal, dzięki czemu model ten wewnątrz sprawia wrażenie, jakby pochodził z wyższej klasy. Wysokiej jakości wykończenia oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym centralnie umieszczona konsola do obsługi multimediów wpływają pozytywnie na komfort podróży zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Jeep Renegade – wszechstronne auto dla całej rodziny

Nowoczesny wygląd, funkcjonalne wnętrze oraz ciekawe dodatki – wszystko to sprawia, że Jeep Renegade to niezwykle wszechstronne i praktyczne auto dla całej rodziny. Doskonale skonstruowane zawieszenie pozwala pokonywać nie tylko idealnie płaskie drogi asfaltowe, ale także bezdroża. Podczas dynamicznej jazdy po bezdrożach samochód zachowuje się pewnie, bez problemów pokonuje zakręty i nierówności. Klienci dostają więc praktyczne auto rodzinne, które nie zgubiło nigdzie swojej terenowej duszy. Docenią to przede wszystkim rodziny żyjące aktywnie, lubiące wyjeżdżać poza miejską aglomerację i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Pomimo niewielkich rozmiarów, jak na auto klasyfikowane w segmencie SUV, jest to model z idealnie wyważoną przestrzenią bagażową, jak przystało na wysokiej jakości auto rodzinne. Pojemny bagażnik (351 l) oraz inteligentnie rozmieszczone dodatkowe schowki i półeczki na mniejsze przedmioty wewnątrz kabiny pozwalają zabrać ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy na rodzinne wakacje. Siedzenia pasażerów są ergonomiczne i dobrze wyprofilowane. Tylna kanapa dzieli się w stosunku 60/40 lub dodatkowo 40/20/40 z przestrzenią bagażową dla przedmiotów o niestandardowych wymiarach.

Jeśli szukasz sprawdzonego auta rodzinnego, kompaktowy SUV z oferty Jeepa jest stworzony dla Ciebie. Funkcjonalność, wszechstronność i nietuzinkowy styl – to właśnie Jeep Renegade. Wrocław to miasto, w którym swój salon prowadzi firma ADF Auto. To autoryzowany dealer samochodów, mający w ofercie model Renegade w wersji Limited oraz Longitude. Sprawdź szczegóły i skonfiguruj auto dopasowane do Twoich możliwości.

Wróć do bloga

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00