(71) 334 30 00

Jeep

 

Marki Jeep nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć jest to nazwa własna amerykańskiego producenta aut terenowych (od kilku lat należącego do koncernu Fiat), wrosła jednak na tyle głęboko w społeczną świadomość, że większość z nas mianem Jeep określa każdy samochód terenowy.

 

Jeep Cherokee

Ten SUV to amerykańska legenda motoryzacji. Produkowany od 1974 roku, obecnie już piątej generacji, niezmiennie z silnikiem benzynowym lub dieslem. Jeep Cherokee to dopracowany model, który sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych i drogowych, a żadne podłoże nie stanowi dla niego problemu. Nadaje się zarówno na drogi utwardzone, jak i w teren. Co istotne jest mało awaryjny, a w przypadku usterki części zamienne są łatwo dostępne.

 

Silnik Jeepa Cherokee ma pojemność od 2 do 4 litrów i nawet 272 KM. Większość modeli charakteryzuje się napędem na cztery koła, idealnym podczas jazdy off road.

 

Jeep Grand Cherokee

 

Jeep Grand Cherokee to już cztery generacje aut. Różni się nieco od poprzednika tym, że krótko mówiąc, jest o klasę wyższy. Charakteryzuje się większymi gabarytami, szybkością oraz wyższym komfortem jazdy. Jego początki to lata 90-te, kiedy to powstał pierwszy model Grand Cherokee. Od początku wydawał się górować nad samochodami ze swojej półki SUV-ów, m.in. dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w układzie napędowym i wyposażeniu wnętrza. I tak jest do dziś. Aktualny model, którego produkcja dobiegła już końca uzbrojony został w nowoczesne rozwiązania wewnątrz i zachował wizualne podobieństwo do najstarszej generacji oraz charakter starego dobrego Grand Cherokee. Można się spodziewać, że jego nowa odsłona, zaplanowana na drugą połowę 2021 r. będzie jeszcze lepszą wersją aktualnego Jeep’a.

 

Co, jeśli nie Cherokee, ani Grand Cherokee?

 

Wtedy pozostaje nam wybór pomiędzy Jeep’ami: Renegade, Wrangler, Wrangler Unlimited i Nowy Compass. Wybór nie będzie prosty, bo każdy z nich aspiruje do legendy na miarę Cherokee.

KONTAKT Z NAMI
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00